На завершення 2024–2025 навчального року в комунальному закладі “Вінницький ліцеї № 6” відбулося засідання педагогічного колективу, під час якого було підведено ключові підсумки роботи та окреслено подальші кроки розвитку закладу.
📌 Звіти керівників методичних коворкінгів (Марина КОЗІЦЬКА, Світлана ЛЬОВОВСЬКА, Антоніна ШУМНА, Тетяна МАЦИК, Людмила ДЕЛЕЧУК, Олена ЖУК, Інна ВАРШАВСЬКА, Людмила ЗАЛЕЦЬКА, Інна БОНДАР) став відображенням активної та професійної роботи педагогів, спрямованої на підвищення якості освітнього процесу. Учителі поділилися напрацюваннями, сучасним методичним супроводом та освітніми ініціативами, що були реалізовані впродовж року.
📚 Завідуючка бібліотеки ліцею, Вікторія ФУРМАН, прозвітувала про оновлення бібліотечного фонду, підтримку освітніх проєктів і популяризацію читання серед учнів, що стало вагомою частиною виховної та навчальної роботи.
💬 Соціально-психологічна служба ліцею під керівництвом Тамари РУДИК і Інни ПАТИЧИШИНОЇ представила результати психоемоційної підтримки учасників освітнього процесу, профілактичної діяльності та роботи зі створення безпечного середовища в закладі.
🎓 Особливу увагу було приділено аналізу виховної роботи, яка вирізнялася системністю, змістовністю та тісною взаємодією з батьками, громадськими організаціями та учнівським самоврядуванням. Навчальний рік був насичений ініціативами, яскравими подіями та проєктами, що сприяли формуванню лідерства, відповідальності й активної громадянської позиції учнів.
📖 Також, у ході засідання було підведено підсумки методичної роботи за 2020–2025 роки, що знаменують завершення роботи над науково-методичною проблемою: «Моделювання та розвиток інноваційного освітнього середовища на основі педагогіки партнерства в умовах реалізації компетентнісно орієнтованої освіти та принципу дитиноцентризму». Ця тема стала справжнім орієнтиром у роботі кожного педагога, формуючи атмосферу взаємодії, довіри та творчого пошуку. За п’ять років ми досягли чималих результатів:
🔹 понад 53% педагогів мають вищу кваліфікаційну категорію;
🔹 середній вік педагогічного колективу — 42 роки, що забезпечує гармонійне поєднання досвіду і новаторства;
🔹 12 учителів пройшли сертифікацію, підтвердивши свою професійну майстерність;
🔹 7 педагогів завершили навчання за програмою «Інституційний аудит та розбудова внутрішньої системи забезпечення якості освіти»;
🔹 8 золотих медалей в Міжнародних виставках «Сучасні заклади освіти» та «Інноватика в сучасній освіті»
🔹 понад 20 наукових статей, 14 публікацій у фахових журналах та 300 електронних публікацій стали доказом активної науково-методичної діяльності;
🔹 участь у більш як 20 всеукраїнських та міжнародних проєктах — Прозора школа, Фільтр, Сlimate Аction Рroject, Еtwinning, Lego mini-challenges, “Вивчай та розрізняй: інфомедійна грамотність в освіті”, First Lego Challenge, CRDF Global, Навчай для України, Ековектор тощо.
🔹Наші вчителі стали переможцями та лауреатами низки конкурсів: Всеукраїнський конкурс «Педагог-новатор», Всеукраїнський конкурс «Творча майстерня вчителя», Міжнародний конкурс “Сонце Сократа”, Всеукраїнський конкурс педагогічної майстерності, Всеукраїнський конкурс педагогічної майстерності ТАЛАНТ ПЕДАГОГА, Міжнародний конкурс педагогічної майстерності “Teacher`s World Prize, Всеукраїнський конкурс авторських програм практичних психологів і соціальних педагогів, Всеукраїнський конкурс для вчительства «Найкращий гендерночутливий STEM-урок-2023», Міжнародний конкурс для вчителів ЗЗСО «Українознавчі пріоритети освітнього процесу», Всеукраїнський онлайн конкурс “Соняшник-учитель”, Міський онлайн конкурс професійної майстерності педагогів ЗЗСО ВМТГ PROact.
🌍 І, що надзвичайно приємно, серед наших педагогів — Владислав КАЧУР, який увійшла до ТОП-10 найкращих учителів Європи за версією European Teacher Awards 2025.
🌟 Наша найбільша гордість – це досягнення учнів:
– понад 30 000 дипломів за перемоги в конкурсах, олімпіадах, фестивалях;
– 77 переможців МАН на обласному рівні, 2 — на Всеукраїнському;
– перемоги у GENIUS OLYMPIAD UKRAINE: 1 золота, 9 срібних, 2 бронзові медалі;
– відзнаки у понад 30 конкурсах різних напрямів — мовних, наукових, мистецьких, екологічних.
🏆 Наш ліцей потрапив до ТОП-100 рейтингу “Всеосвіта”, посівши 2 місце за кількістю переможців та 24 місце — за відсотком успішності.
🎯 Цей навчальний рік став апогеєм п’ятирічної праці, часом реалізації амбітної методичної проблеми, утвердження цінностей партнерства та розвитку дитиноцентричної освіти. Але ми не просто завершуємо певний етап — ми відкриваємо нові перспективи для подальшого професійного зростання.

Засідання педколективу стало не лише підбиттям підсумків, а й платформою для формування нових стратегічних напрямів розвитку ліцею в майбутньому навчальному році. Попереду — нові завдання, виклики та перемоги!