Всеукраїнський конкурс дитячої творчості «День зустрічі птахів-2025»

Комунальний заклад «Вінницький ліцей №6» взяв участь у Всеукраїнському конкурсі дитячої творчості «День зустрічі птахів-2025», який проводився Київським еколого-культурним центром з 15 лютого до 30 квітня 2025 р.
В конкурсі активну участь брали учні середнього і старшого шкільного віку від 10 до 17 років. Матеріали на конкурс направлено до оргкомітету.
Ліцей №6 традиційно приділяє велику увагу екологічному вихованню учнів.
Ініціатором цікавих екологічних заходів є педагог-наставник учнівського лісництв «Екодім» Олег Копилов.
Олег Валерійович зауважує: мета конкурсу – організація допомоги птахам в облаштуванні місць гніздування шляхом розвішування штучних гніздівель. Такі будиночки для різних птахів ми змайстрували і розвісили.
Штучні пташині будиночки виготовлялися за спеціальними науково обґрунтованими схемами, без поличок і присад. Вони мають маленькі літки (отвори для птахів), не є яскраво розмальованими.
Хатинки для птахів ми розвішали на висоті не нижче 4 м від поверхні землі по одній на одне дерево і без нахилу. Розвішування гніздівель провели у біологічно найоптимальніший для птахів період – з 15 до 30 березня.
Учениця 7-В класу Дячук Магдалена у своєму творі написала: «Свято принесло нам багато радості. Ми не тільки гарно провели час, а й дізналися багато нового про природу, птахів. Це був день, який ми запам’ятаємо надовго!»
У ліцеї №6 щороку (вже чверть століття) проходить екологічне свято «День зустрічі птахів».
Ліцеїсти Марія Алексєєва (8-В), Аліса Білостенна (9-Б), Магдалена Дячук (7-В), Катерина Рудківська (7-Д), Марія Ратушна (7-Ж), Олександра Цвігун (9-Г), Анна Булах (9-Г) своїми яскравими враженнями про свято поділилися з обласною газетою «Вінниччина» (дивіться стор.9 «Світ захоплень» від 30 квітня 2025 року).
Діти у своїх дописах підкреслюють, що намагаються привернути увагу людей до збереження природи та птахів, які повертаються до нас з теплих країв.
Адже наші предки завжди зустрічали птахів (як найбажаніших гостей) піснями та обрядовим печивом. Українці переконані, що птахи на своїх крилах весну приносять. А з ними пробуджується та оновлюється природа.
На святі зустрічі птахів багато говорили про народні традиції, про пташине розмаїття Вінниччини, про цікавинки з життя пернатих, про пташиний спів…
Святкування пройшло весело та пізнавально. Учні декламували вірші, співали пісні про птахів, розповідали цікаві факти про перелітних птахів, розгадували загадки. Діти підготували малюнки, аплікації та поробки у вигляді лелек, жайворонків, шпаків та інших птахів.
Найменші всезнайки із задоволенням брали участь у веселих конкурсах «Впізнай птаха за голосом», «Хто швидше збудує гніздо».
Особливе місце зайняв конкурс «Пташина годівничка». Учні разом із батьками виготовляли годівниці та розвішували їх на деревах. Олег Копилов з задоволенням констатує:

Свято зустрічі птахів залишило по собі яскраві враження, теплі емоції та ще більше бажання берегти нашу природу. Кожен із дітей знайшов собі заняття до душі та відкрив у собі маленького пташиного дослідника. Ми пишаємося, що можемо робити світ кращим!
А ми, лісівники, пишаємося тим, що у нас є такі школи як КЗ «Вінницький ліцей №6», такі педколективи, такі вчителі як Олег Валерійович Копилов!
Колеги, низький уклін вам за роботу, за гарячі серця, віддані дітям. Своєю героїчною працею ви робите нашу неньку-Україну кращою, сильнішою. Здоров’я вам зичимо, МИРУ, ПЕРЕМОГИ!