Новий закон про освіту

5 вересня 2017 р. Верховна Рада проголосувала за реформу освіти (ухвалення законопроекту №3491-д). Відповідно до цього документу, в Україні з 2027 року запроваджується 12-річне навчання в школі. Реформа передбачає, що повна середня освіта триватиме 12 років і буде складатися з початкової освіти тривалістю 4 роки, базової середньої освіти тривалістю 5 років (отримується в гімназії) і профільної середньої освіти тривалістю 3 роки (отримується в ліцеях або закладах професійної освіти).

Навчання в школі діти можуть починати в 6 або 7 років (крім дітей з особливими освітніми потребами). Навчання учнів за програмою 12-річної школи для початкової освіти розпочинається 1 вересня 2018 року, для базової середньої освіти – 1 вересня 2022 року, для профільної середньої освіти – 1 вересня 2027 року.