До 100-річчя проголошення ЗУНР

На честь 100-річчя проголошення ЗУНР для учнів 10-Б та 11-А класів презентували усний журнал Ляшко О. та Рожко К. Крім цікавої інформації школярі змогли переглянути документальні кадри буремних років, отримати відповіді на свої запитання.
Західно-Українська Народна республіка— українська держава, що фактично існувала протягом 1918—1919 років, формально до 1923 року, на території Західної України зі столицею у Львові. Постала після Першої світової війни в результаті розпаду Австро-Угорської імперії.
ЗУНР охоплювала територію заселену українцями — Галичину, Буковину й Закарпаття. 22 січня 1919 року ЗУНР об’єдналася з Українською Народною Республікою, отримавши назву Західна Область Української Народної Республіки (ЗОУНР). Окупована 18 липня 1919 року в ході польсько-української війни. До 15 березня 1923 року уряд ЗУНР перебував в еміграції.