Показовий урок з української літератури

12.11.2021р. учителем української мови та літератури Гелевань Ольгою Вікторівною було проведено урок у 6-В класі на тему “Микола Вороний. Поема «Євшан – зілля». Зміст, головна думка твору. Роль слова, історії у житті будь –якої людини”. Заняття є логічним продовженням попереднього уроку, на якому діти ознайомилися з цікавими сторінками життя митця та змістом поеми “Євшан-зілля”. Шестикласники разом із учителем зуміли порівняти спільні та відмінні ознаки “Галицько-Волинського” літопису та ліро-епічного твору Миколи Вороного. Відтворення ланцюжка подій дозволило продемонструвати знання тексту здобувачами освіти. Задля досягнення поставлених мети та завдань, урок був зорієнтований на реалізацію компетентісно-орієнтованого підхіду в навчанні, що забезпечило розвиток предметних компетентностей учнів: визначати основні риси характеру дійових осіб твору, проводити аналогію із сучасним життям, аргументовано і грамотно висловлювати власну думку про прочитане, щодо проблем добра і зла у творі, щирості й нещирості, відданості і зради, байдужості і відповідальності, патріотизму. Учитель обрала прийоми та вправи «Вірю не вірю» , «Розгадай анаграму», «Упіймай помилку», «Асоціативна павутинка», «Обери позицію», «Кубування» допомогли досягти очікуваних результатів. Упродовж уроку було забезпечено в класі високу активність і працездатність шестикласників, які показали вміння мобілізувати себе на сприйняття та розуміння інформації, узагальнювати та виділяти головне, робити висновки.