Показовий урок з хімії

25.11.2021р. був проведений показовий урок з хімії вчителем Головатюк Ганною Степанівною на тему “Характеристика хімічних елементів у періодичні системі хімічних елементів і будовою атома”. Учителем використані різноманітні матеріали та наочність у вигляді карток з електронною будовою атома, восьмикласники їх розшифровували та називали хімічний елемент, користуючись періодичною системою хімічних елементів. На етапі актуалізації вчитель використала вправу “Так чи ні”, для повторення основних термінів та понять із теми. Протягом заняття учитель намагалася сформувати предметні компетентності, звертала увагу на назву термінів і правильне їх застосування в тій чи іншій задачі. Математичні компетентності вчитель розвивала за допомогою виконання задач на визначення хімічного елемента за його масовою часткою в сполуці. Школярі на уроці дізнались про особливості елементів побічних підгруп та установили зв’язок деяких з них із організмом людини (Fe – входить до складу гемоглобіну, атоми Со – входять до складу комплексних вітамінів групи Б). Випереджальне завдання, яке було запропоноване Ганною Степанівною, допомогло учням та ученицям здійснити хронологічний екскурс у минуле та дізнатися про створення періодичної системи хімічних елементів, у ході якого учні мали змогу розповісти про вчених, які відіграли велику роль у становленні хімії, як науки. Протягом заняття спостерігалась динамічна робота дітей біля дошки. Учитель долучила кожного до опрацювання теми.