Показовий урок із зарубіжної літератури

23.02.2022 року для здобувачів освіти 9-Д класу Патій А.М. було проведено показовий урок із зарубіжної літератури на тему “М.В.Гоголь “Ревізор”. Образ Хлєстакова та його динаміка”. Протягом заняття учитель сприяла формуванню у дев’ятикласників предметних та ключових компетентностей навчання впродовж життя. На етапі мотивації навчальної діяльності учителем було розказано притчу про сміх. Після чого діти поділилися враженнями від почутого та висловили міркування щодо значення видів сміху в житті кожної людини. На етапі актуалізації опорних знань було використано вправи, розміщені на платформі WordWall: «Про що говорять дати, числа та слова», «Галерея героїв», де здобувачі освіти продемонстрували знання з попередньої теми та розуміння тексту.Під час опрацювання нового матеріалу дев’ятикласники розкрили сутність чиновників з комедії М.В.Гоголя та створювали під керівництвом учителя «Літературне резюме» головного героя. Аналізуючи образ Хлєстакова, діти читали текст за ролями, передаючи емоції персонажів, переглядали відеофрагменти, знаходили художні засоби, які підкреслювали поведінку чиновників. Закріплюючи опрацьований матеріал, учитель запропонувала дітям вправи, розміщені на платформі WordWall: «Розкриття героїв», «Літературний калейдоскоп», «Важлива кожна думка». На етапі підсумку заняття учитель звернула увагу дев’ятикласників на те, що пєса є актуальною і сьогодні, демонструючи зразки афіш різних драматичних театрів України. Альона Миколаївна запропонувала дітям створити постер на тему «Велика сила сміху» за комедією М.В.Гоголя.