Тренінг “Побудова інклюзивного середовища в закладі освіти”

24–28 жовтня 2022 року в комунальному закладі «Вінницькій ліцей №6» Львовською С.М. було проведено 5 спеціалізованих тренінгових занять в онлайн та офлайн форматах на тему «Побудова інклюзивного середовища в закладі освіти». У рамках проєкту «Реагування на надзвичайні ситуації для підтримки фахівців у галузі освіти для підготовки дітей до повернення до школи та створення безпечного середовища навчання у класі (у різних формах навчання — офлайн, онлайн та змішаних підходах) для всіх здобувачів освіти, включаючи дітей з обмеженими можливостями та дітей – ВПО», що реалізує ГО «Донецька обласна організація Всеукраїнської організації Союз осіб з інвалідністю України» спільно з UNICEF.
У роботі тренінгу взяли участь класні керівники інклюзивних класів, учителі-предметники, які працюють у цих класах, та асистенти вчителів закладу.
Протягом тренінгових занять було розглянуто наступні питання:
• Інклюзивність як якість і доступність освіти.
• Універсальність навчального процесу.
• Організаційно-педагогічні умови формування інклюзивного середовища.
• Роль асистента вчителя у командній взаємодії фахівців.
Львовська С.М. є тренером та асистентом учителя, яка під час занять поєднала теорію з практикою, що сприяла опануванню сутності інклюзивної освіти.