Тиждень інклюзивної освіти

З 04.12 по 08.12. 2023 р. в комунальному закладі «Вінницький ліцей№6» стартував інформаційно роз’яснювальний тижневик щодо інклюзивної освіти «Рівний рівному». У рамках тижня були проведені заходи спрямовані на привернення уваги здобувачів освіти, їх батьків, педагогів ліцею до проблем людей з особливими освітніми потребами, захисту їх гідності, прав і благополуччя.
У понеділок, 4 грудня, учні початкових класів під керівництвом класних керівників виготовили плакати на тему «Усі ми рівні». Результатом спільної роботи стало оформлення виставки, а цікаві світлини, зроблені під час виготовлення плакатів, було розміщено на Padlet дошці на блозі асистентів учителів.

У вівторок для учнів з особливими освітніми потребами асистентами вчителів Фурман В.О., Хлєбновою В.І., Новицькою В.І. було проведено майстерку з виготовлення новорічної іграшки в техніці декупаж. Захід допоміг учням  відчути себе щасливими та отримати задоволення від результатів спільної діяльності.

У середу, 6 грудня, для учнів з особливими освітніми потребами було проведено заняття з арт-терапії «Розмальовка екоторбинок». Шаблони завчасно підготували учні    6 – Б класу під керівництвом класного керівника Чорноус Марини Василівни

Під час заходу, діти ознайомились про екологічну ситуацію в Україні, пригадали  проблеми довкілля, про типи відходів, тривалість їх розкладання та з особливостями їх переробки у матеріал, який можна використовувати повторно. У творчій та затишній атмосфері учасники заняття взяли участь у інтерактивних іграх та створили екоторбинки. Діти відчули себе справжніми художниками та майстерками, які під час заходу зуміли розвинути свою фантазію, творчість та індивідуальність

07.12.2023 асистентами вчителів було організовано для учнів з особливими освітніми потребами святкову фотосесію. Діти отримали масу задоволення, незабутні враження та позитивні емоції, а також прекрасні світлини

У п’ятницю, 8 грудня, були проведені години спілкування під гаслом: «Будемо милосердними». Здобувачі освіти переглянули уривок з документального фільму про дітей з особливими потребами «Зірки на Землі». Також було проведено інформаційну хвилинку на тему «Кожна людина – унікальна і неповторна особистість», адже кожній дитині з ООП необхідна повага до особистості, прийняття її індивідуальності й неповторності, забезпечення її подальшого повноцінного та гідного життя в суспільстві.
Тиждень був дуже насиченим, змістовним, цікавим та емоційним