Проєктна діяльність є важливою підтримкою українознавчої складової рідної літератури, пізнання та творення українського світу.
Плідно працюючи на проєктом «Літ-ХАБ на колесах», учителі української мови та літератури Лучицька Т.В. та Шумна А.М. із своїми вихованцями відвідали історичні місця Вінниччини: м.Бушу, м. Тульчин (музей М.Леонтовича), бібліотеку-музей та садибу М.П.Стельмаха у с. Дяківці, музей «Літературна Немирівщина» та інші. Цей багатющий матеріал допоміг поглибити знання дітей про свою Батьківщину, традиції українського народу, красу і неповторність рідного краю, формувати почуття гордості й приналежності до українського народу, який героїчно боронить власну державу.
На основі проєктної діяльності вчителі розробили авторські показові уроки та позакласний захід і взяли участь у ІV Міжнародному конкурсі для вчителів закладів загальної середньої освіти України та освітніх установ української діаспори «УКРАЇНОЗНАВЧІ ПРІОРИТЕТИ ОСВІТНЬОГО ПРОЦЕСУ»!
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
Авторський навчальний урок на українознавчій основі для учнів 5-9 класів Шумної Антоніни Миколаївни був відзначений І місцем. Тема уроку позакласного читання: «Щедрий вечір на Вінниччині».
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
Авторський навчальний урок на українознавчій основі для здобувачів освіти 10–11 класів Лучицької Тетяни Василівни виборов І місце. Тема уроку літератури рідного краю: «Пригодницький сюжет, драматизм історико-пригодницької повісті М. Старицького «Облога Буші».
![📍](https://static.xx.fbcdn.net/images/emoji.php/v9/t2d/1/16/1f4cd.png)
А авторська розробка виховного українознавчого заходу для учнів 5–9 класів «Літературними стежками Вінниччини. Мистецько-краєзнавчий проєкт» була оцінена членами журі ІІ місцем.
Пошуковою роботою учителі прагнуть розвивати в здобувачів освіти навички памʼяті та мислення, виховувати любов до України, її історичного минулого, прагнучи навчити їх розуміти ситуацію в державі в сучасних умовах, пишатися своєю непокірною і безстрашною нацією.
![На зображенні може бути: текст](https://scontent-iev1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/425013583_898766008711439_8468776497096443202_n.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=srSW9ppanpIAX_LNcHD&_nc_ht=scontent-iev1-1.xx&oh=00_AfDMn4qMDeiPzVWjHt-pPYnJiovbQjbV78V7qK-f0tvkBw&oe=65D7CF26)
![На зображенні може бути: 1 особа, чубчик та усміхається](https://scontent-iev1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/424737539_898765928711447_5727067793219195721_n.jpg?_nc_cat=103&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=AcnpQivc6bsAX9V4IWo&_nc_ht=scontent-iev1-1.xx&oh=00_AfAlQbq2Ooh_NopwfcKY53D5mTgPq7M_ufKg-Sgr2HIuJw&oe=65D7C10A)
![](https://scontent-iev1-1.xx.fbcdn.net/v/t39.30808-6/424679542_898765865378120_5683582254586036956_n.jpg?stp=dst-jpg_s600x600&_nc_cat=108&ccb=1-7&_nc_sid=3635dc&_nc_ohc=C1AmabSYBg4AX8Lpgbj&_nc_ht=scontent-iev1-1.xx&oh=00_AfDmpXRj5-izUhg4EkfIEl4wnjAkweMia66uV969n2YV6g&oe=65D84197)