Мандрівка у давнину

13.11.19 р. учні 5-А класу, разом із класним керівником Певень Т.В. та батьками, здійснили мандрівку у середньовіччя.  Вони відвідали монастир францисканців-капуцинів, який був зведений у 1745-1760 роках з ініціативи вінницького старости Людвіка Калиновського.

На початку свого існування монастир розташувався за мурами міста, за валом біля дороги, що вела з Вінниці до Летичева, поруч з лісом, на місці старовинного цвинтаря. Учні дослідили кріпти та підвали будівлі. Крипти під храмом призначалися для поховань монахів і визначних жителів міста. Натомість у монастирських підвалах зберігалися вирощені в монастирському саду плоди, виготовлений на пасіках мед та пиво, яке варилося для виготовлення пивного супу, який роздавався убогим і хворим, особливо під час епідемій. Діти зачаровано слухали розповідь екскурсовода, дізнавались про минуле рідного міста.