Демократична школа

29 квітня відбулась 2-га зустріч тренерів Програми Валентини Ткачук і Віктора Сіпєєва з колективом комунального закладу “Навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів-гімназія №6 Вінницької міської ради”. На зустрічі було присутньо 36 педагогів.

Обговорили Закон України про «Повну загальну середню освіту» та «Абетку директора», попрацювали в групах, визначили, що важливого ці два документи кажуть про роботу вчителя, роль батьків, учнівського самоврядування та адміністрації?

Серед викликів визначили:

– ініціювання батьками перевірки закладу може спричинити напругу в закладі і серед педагогів, і дітей певну напругу і буде заважати нормальній роботі. На що було запропоновано переглянути документи та методи, які можуть переглядати і використовувати ДСЯО (зазначені в «Абетці»), а також працювати над налагодженням зворотнього зв’язку з батьками;

– кількість дітей у класах, яка зазначена у Законі, не завжди може бути дотримана у великих закладах;

– в початковій школі, де класи повинні мати до 24-х дітей неможливо буде забезпечити роботу в підгрупах (при вивченні іноземної мови, наприклад)

– опанування педагогічними працівниками навичок надання першої медичної допомоги – це добре, але те, що заклад залишається без медичного працівника – виклик

– робота закладу в одну зміну

– фінансова автономія школи справжня, а «не лише на папері»

– вибори директора, чи підтримують фахову людину

– підвищення кваліфації: як буде враховуватись самоосвіта педагога при атестації, підготовка до методичних об’єднань, відкритих уроків

Серед можливостей проговорили про:

– досить сильну увагу до питань булінгу та протидії цькуванню (усі визнали, що це важливо!)

– підвищення ролі учнів в освітньому процесі;

– можливість обирати курси підвищення кваліфікації (хоча поки ще не зрозуміло із фінансуванням)

В підсумковому опитуванні «Що нового Ви дізнались на зустрічі» через платформу menti.com, на жаль, взяло участь не так багато учасників і учасниць, як хотілося б тренерам, але в чаті зазначали, що онлайн-обговорення було корисним та дуже на часі в закладі.

Будемо продовжувати разом розбудовувати демократичну школу!