Показовий урок у 5-Є класі

03.12.2021. р. Жук Оленою Валентинівною проведено показовий урок з пропедевтичного курсу «Вступ до історії» у 5-Є класі, який навчається за нетиповою освітньою програмою «Інтелект України», на тему «Родинна історія». Учитель розпочала заняття із мотивації навчальної діяльності за технікою «Передує досвіду». Прослухавши фрагмент пісні композитора Владислава Толмачова та поета Володимира Вихруща «Сік землі», діти розмірковували над питанням розуміння поняття кореня роду. П’ятикласників висловлювали свої думки за допомогою вправи «коло ідей».
Наступним кроком заняття була робота з текстом за технікою «Осмислене читання» . Учні та учениці працювали з текстом, у якому розповідалося про родину Терещенків. Діти знаходили з прочитаного факти, які свідчили про благодійницьку діяльність представників родини Терещенків. Після зорової гімнастики здобувачі освіти дуже вправно розв’язали історичну задачу, демонструючи знання не тільки з історії, але й з математики. П’ятикласники визначали скільки часу минуло з дня отримання Миколою Терещенком нагороди за найвищу якість продукції на Всесвітній виставці у Парижі. Працюючи із історичним джерелом, учні та учениці намагалися виробити алгоритм дослідження історії роду. Родзинкою уроку став захист проєктів «Реліквії в моїй родині». Діти захоплено розповідали про історії найрідніших людей. На етапі рефлексії школярі під керівництвом учителя створили «Дерево рішень», висловлюючи думки та враження по завершенню уроку.