Показовий урок “На шляху до державної незалежності”

08.02.2022 року Полотняною Н.С. було проведено дистанційний показовий урок з історії на тему “На шляху до державної незалежності” для здобувачів освіти 5-В класу. Протягом заняття учителем продемонстровано форми та методи, за допомогою яких сформовано у п’ятикласників ключові компетентності: предметні – за основними подіями проголошення незалежності та формування навичок роботи з політичною картою України. П’ятикласники робили власні висновки щодо історичних подій, навчалися працювати з історичними джерелами; висловлювали повагу до історії українського народу та почуття гордості за власну державу. За допомогою виконання цікавих завдань: “Незакінчене речення”, “Третє зайве”, “Розгадай кросворд”, “Екскурс у минуле”, “Шістдесятники”, “Релакс-хвилинка”, “Історична паралель” , “7 видатних кроків” та інших-діти зуміли дати відповідь на проблемне запитання, яке прозвучало на початку уроку “Чи потрібна незалежність українському народу?” Учителем було здійснено інтеграцію із іншими навчальними дисциплінами: літературою, математикою, географією, екологією, правознавством. Діти ознайомилися із історичними пам’ятками не лише Вінниччини, а й України. Ця діяльність сприяла розвитку в п’ятикласників самостійності, допитливості, здатності встановлювати певні закономірності. Основні висновки здобувачі освіти робили самі, а вчитель при цьому зберігав керівну роль. Педагог уміло пов’язала матеріал з життям. Урок-мандрівка у часі дозволив охотити основні історичні віхи, які потрібно знати кожному громадянину України.