Показовий урок з історії

24 листопада 2023 року вчитель Певень Т.В. провела показовий урок з історії в 11-В класі на тему “Практична робота «Совєтський Союз: пропаганда та реальність»”.
Пропаганда використовує інформацію для контролю над масами та створення певних суспільних настроїв. Однією з характерних рис російської пропаганди є те, що вона активно використовує ностальгію за СРСР як ефективний інструмент впливу. Для протистояння цьому виклику Україні потрібно розбудовувати власний інформаційний простір. Адже навіть сьогодні не всі українці усвідомлюють загрозу, яку несе росія для української ідентичності.
Метою  практичної роботи було:
1.Дати стислу характеристику процесам, які відбувались в совєтський період.
2.Навчитися критично мислити, аналізувати візуальні джерела та усну народну творчість.
Здобувачі освіти мали можливість повторити основні характеристики розвитку Совєтського Союзу за доби «відлиги» та «застою». На різних етапах уроку було застосовано такі форми діяльності: робота з поняттями, документами, картою. Учні аналізували карикатури, проводили порівняльну характеристику плакатів різних періодів.
Учні презентували проєктні роботи «Соціологічне дослідження «Період «застою» в спогадах населення».
Певень Т.В. створила для дітей ситуацію успіху. На уроці панувала творча атмосфера.