Показовий урок у 9-А класі

08.12.2021 р. вчителем української мови та літератури, Похилько Лілією Віталіївною, був проведений показовий урок у 9-А класі на тему «Утілення морального й естетичного ідеалів в образі головної героїні повісті «Маруся». На етапі актуалізації знань вчитель використала головоломку “Знайди слово”, за допомогою якої учні пригадали основні терміни та поняття з попередньої теми. Учитель розвивала в учнів та учениць математичну компетентність, використовуючи літературну задачу. За допомогою вправи «Літературна подруга» дев’ятикласники пригадали раніше вивчені літературні твори. Учитель використовувала інтерактивні вправи «Хто я?», «Мовні прикраси повісті», «Маруся від «А» до «Я», «Лексична хвилинка», «Мистецька пауза», «Анкета літературних героїв». На етапі закріплення здобутих знань та умінь учениця вдало перевтілилася в образ головної героїні та прочитала монолог Марусі. Підсумком заняття було доцільне використання вправи у рамках втілення програми із медіаграмотності «Фейк ловив мене, та не спіймав». Спостерігалась динамічна робота учнів із цитатним матеріалом підручника. На етапі систематизації та узагальнення знань учитель вдало підібрала гру за допомогою онлайн-ресурсу wordwall. Домашнім завданням було творче продовження повісті та створення FB-сторінки героїв.