Показовий урок з української мови

7 грудня 2021 р. у 6-Д класі було проведено показовий урок з української мови Коваленко Ліною Василівною на тему «Рід незмінюваних іменників». Протягом заняття здобувачі освіти поглибили знання про незмінювані іменники, вчилися розмежовувати та усвідомлювати відмінність від іменників, що змінюються.Учитель використала інноваційні методи та прийоми, за допомогою який формувала ключові життєві компетентності здобувачів освіти. Учитель розпочала урок із мотиваційного уривка пісні “Там, де ми є” гурту “Антитіла”, прослуховуючи який діти зуміли налаштувати себе на роботу та продемонструвати за допомогою малюнків настрій (лайм/тістечко). Кожен етап уроку містив у собі ознайомлення із новими словами та їхнім лексичним значенням. Учні відповідали біля дошки, розбираючи речення, виконуючи фонетичний розбір слова. Переглянувши рекламу про боржомі, дійшли висновку, що правильне узгодження прикметників із незмінюваними іменниками має важливе значення, адже щоб правильно спілкуватися , потрібно застосовувати правила у дії. На кожному етапі засвоєння нового матеріалу, діти поповнили свій лексичний запас новими словами та вчилися визначати рід кожного з них. Так наприклад: япі, тифозі, маєстро, кутюр’є-чоловічий; місіс, мадам, мадемуазель-жіночий. За допомогою креативної фізкультхвилинки, створеної учителем, шестикласники запам’ятали рід слів-винятків: сироко, путасу, гурамі, кольрабі та інші. Працюючи над виконанням вправи ” Хто є хто”, діти дізналися про екзотичних птахів. Учитель ознайомила шестикласників із страшним ворогом для мешканців Центральної Америки-мухою цеце, таким чином ознайомила із родом географічних назв, яку визначають за загальною назвою. Закріплюючи новий матеріал, шестикласники, під керівництвом учителя, пригадали усі засвоєні правила. На уроці були реалізовані дидактичні принципи.